Začátek cesty

18. července 2010 v 14:17 | Paidalinka |  Pohledy...

Všude bylo ticho. Lidé už spali, zírali na televizi nebo pařili v nočních klubech. Pustou ulicí procházela kočka. Lidskému oku neviditelný muž šel vedle ní. Společně a zárověň každý sám přemítali o tom, proč se vydali touto cestou.


 Šli. Kočka svým ladným, lehkým krokem, on se "vznášel" jako stín. Došli na křižovatku. Přes ulici spatřili starou ženu sedící. V klíně měla velkého černého kocoura. Jakmile si jich všiml začal prskat. 'Idiot...' pomyslela si kočka a zvedla své oči vzhůru k tváři muže. Usmíval se. Odněkud vytáhl bílý váček. V nastalé tmě zářil jako světluška. Vysypal si z něj hrst prášku na dlaň a přešel ulici. Kocour začal vřískat a vzpírat se. Chtěl se ženě vytrhnout.

"Co to krucinál děláš?!?" vykřikla žena a chytila kocoura pevněji. Ten se stále snažil vymanit z jejího sevření.

Muž se rozesmál smíchem, který něčím připomínal pláč. Mávl rukou a ve vzduchu se zatřpytil prášek. Žena padla na zem. Černý kocour začal prskat a syčet. Nakonec ale také padl. Muž se otočil zpět na kočku. Ta přeběhla ulici a přičichla si k ženě a kocourovi. Zašklebila se a rozeběhla se rychlostí větru. Muž ji stejně rychle následoval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama