Splynutí...

25. června 2010 v 15:42 | Paidalinka |  Pohledy...
Kočka seskočila ze střechy a vydala se bloumavým pohybem ulicí.

Její tělo se nadnášelo na tenkých ale svalnatých nohách. Polštářky na jejích nahách tlumily všechen hluk. Lidé se otáčeli a ukazovali si na ni. Nějaká malá dívenka pospíchající domů se na okamžik zastavila. Ukázala na ni prstem a z kdovíjakého důvodu se rozbrečela. Kočka se ušklíbla a pokračovala dál.


Muž neviděn neslyšen nekontrolován nikým jiným jen svým svědomím (a to si v noci bralo dovolenou) pokračoval ulicí. Znechucen se odvrátil od kluka se sedřeným kolenem. Chtělo se mu zvracet ale cítil, že dnes v noci je to to nejmenší zlo, které se stane.
Pokračoval ulicí a pak ji opět spatřil. Seděla na rohu a nakláněla hlavu na jednu a na druhou stranu. V jejích přivřených očích a celkově v jejím postoji se dalo číst vzrušení. Také to cítila.


Ale jistě. Nebyl to jen sen. Když si všimla jak ji pozoruje zvedla se a ladně přeběhla cestu. Ulice se již téměř vyprázdnily. Všiml si, že jí chybí ucho a pohladil ji. Muž jen pomyslel, světla zablikala. Jednou, dvakrát, třikrát... A nadobro zhasla. Pak spolu vyrazili do temnoty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama